Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
MEZON KLIMA Sp. z o.o.
MEZON KLIMA Sp. z o.o.
Grupa spółek MEZON z siedzibą w Plewiskach na przedmieściach Poznania, składa się z 2 siostrzanych firm: Mezon Klima Sp. z o.o. zajmującej się realizacją inwestycji i Mezon Instal Serwis Sp. z o.o. koncentrującej się na obsłudze serwisowej istniejących instalacji. Obie spółki powstały z założonej w lutym 1990 roku firmy "Centrum Chłodnictwa i Klimatyzacji MEZON".

MEZON KLIMA zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz chłodniczych. Zatrudnia ok. 30 osób. Podczas wykonywania dużych instalacji kieruje zespołami firm zatrudniającymi ponad 100 pracowników.

MEZON KLIMA posiada własne biuro projektowe, działy: handlowy i przygotowania produkcji, dysponuje profesjonalnym zapleczem technicznym, własną bazą magazynową i warsztatami, kilkunastoma brygadami wyposażonymi w samochody serwisowe i specjalistyczne narzędzia. Podczas realizacji nowych i modernizacji istniejących obiektów stosujemy nowoczesne materiały i rozwiązania techniczne, które gwarantują wysoki standard wykonanych instalacji. Nasza lista referencyjna zawiera systemy o mocach od kilku kW do liczonych w MW. Działamy na terenie całej Polski i za granicą. Wykonaliśmy systemy klimatyzacyjne między innymi w Niemczech, Rosji i Kazachstanie.

W 1997 roku zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy pod patronatem UNESCO system suszenia powietrza wentylacyjnego zabytkowej części Kopalni Soli w Wieliczce o mocy 900 kW. System przechwytuje z powietrza setki ton wody, zapobiegając jej łączeniu się w podziemnych korytarzach z solą co w przeszłości doprowadziło do zniszczenia części wykonanych z niej zabytkowych rzeźb.

Specjalizujemy się w realizacjach systemów suszenia i nawilżania oraz rozwiązań chłodzących stosowanych w przemyśle. Nasze układy chłodnicze pracują w fabrykach czekolady i przetwórniach spożywczych.

Mezon wykonał systemy klimatyzacji i wentylacji w setkach sklepów i w supermarketach. Zrealizowane przez nas systemy klimatyzacji sal operacyjnych, rezonansów magnetycznych i tomografów komputerowych funkcjonują w kilkudziesięciu szpitalach w tym również za granicą.

Wykonujemy systemy chłodnicze oparte na unikalnych chillerach absorbcyjnych wykorzystujących jako energię pierwotną parę lub wodę z Zakładów Energetyki Cieplnej. Rozwiązania te pozwalają na zwiększenie produkcji ciepła przez te przedsiębiorstwa w okresie najmniejszego jej zapotrzebowania.

MEZON INSTAL SERWIS koncentruje się na profesjonalnej obsłudze istniejących systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, grzewczych i chłodniczych na terenie całej Polski. Centrala w Poznaniu dysponuje nowoczesną bazą techniczną i 8 brygadami serwisowymi. Sieć serwisowa na terenie Polski składa się z kilkudziesięciu zespołów. Zapewniamy stały dozór i natychmiastowy serwis awaryjny.
Strona internetowa:www.mezon.pl
Wizytówka:www.mezon.klimatyzacjewpolsce.pl
Adres e-mail:biuro@mezon.pl
Telefon:tel.61 810-11-11
fax 61 810-11-10
Ulica:Południowa 3
Kod i miasto:62-064 Plewiska
Województwo:Wielkopolskie
Dodatkowe zdjęcia